Skogsøy Båt sjøsatte fredag sin hittil største båt. Nå håper de å få flere oppdrag av fartøy på den størrelsen.
Det 56 tonn tunge skroget ble satt på sjøen av to store kraner, og omtrent rundt 11.15 fredag duppet båten på Mandalselva. Nå skal båten ferdigstilles med styrhus og andre nødvendigheter, før den i begynnelsen av november kan sendes nordover til Berlevåg, hvor oppdragsgiver holder til. Daglig leder ved Skogsøy Båt, André Rustad, forteller at de i den siste tids økonomiske nedgangstider har klart å fordoble antall ansatte. – Vi har ekspandert fra 8 til 16 mann dette året. I tillegg har vi kjøpt opp Dieselservice for å komplementere med båtmotorer, forteller Rustad.
Storspillere sørger for mest grasrotmidler til Mandalskameratene, Giv Akt og Grindheim IL.
Arbeidsledigheten stiger, men færrest ledige i Åseral og Marnardal.
Tissing og drikking og krangel i Mandal sentrum under årets Skalldyrfestivalen, innbragte 38.000 kr i statskassen i form av bøter.
To og et halvt år på overtid er det endelig klart for dåp av den første MTB-en i Skjoldklassen.
Onsdag kveld sørget politiet for en solid inndragning til fordel for statskassen, da de gjennomførte fartskontroller øst og vest for Mandalsdistriktet.
Ester Ramsland (88) har to ganger den siste uken snublet i den høye fortauskanten i Bryggegaten ved Gierts Karis plass.
Sivert Fuglestveit (10) og sambygdingene har tatt i bruk Marnardals nye idrettsanlegg.
Personbil mot elg på E 39 ved Reibakken vest for Mandal
Mandalsjenta Ingvild Thorsvik (19) drar til Kina for å lære seg språket, og skal bruke fritiden på å blogge for Lindesnes.
Fisket slutt i nedre del av Mandalselva.
26-åring dømt til fengsel.
Rådmann Ståle Kongsvik gleder seg over at sykefraværet i Lindesnes kommune fortsetter å gå ned.
Mann i 50-årene anmeldt for uvettig skyting.
En 32 år gammel mann fra Mandal er kjørt til Sørlandets sykehus med ryggskader etter MC-velt.
Norges vakreste kone, Malene Braaten-Sakariassen (24), var mandag tilbake på kjøkkenet på Fiskelaget.
Mobilt trafikklys ødelagt etter å ha blitt overkjørt.
Sigurd Verdal døde fredag, etter kort tids sykeleie. Han ble 83 år gammel.
Uforsvarlig kjøring på E 39.
Trafikkuhell i Åseral.
Tyveri på Tjøm.