GRIMSTAD (LOKALSPORTEN) Stevnet samlet 163 deltagere fra hele Sørlandet og mange av de lokale skytterne var i aksjon på både 100 og 300m. Kenneth Stubstad fra Mandal skjøt solide 346 poeng på fredag kveld – en poengsum som ingen nådde opp til gjennom resten av stevnet, og Kenneth vant stevnet foran Peter Sørli (5) og Arnfinn Bakkevoll (5) begge fra Søgne skytterlag. Kenneth er «norma-skytter» – noe som «uinnvidde» i skytesporten betyr at man skyter i klasse 3-5 og er over 55 år. Kenneth legger ikke skjul på at det var veldig moro å vinne det gjeve Vårstevne til Imenes skytterlag som har tradisjoner over 50 år tilbake.
Et titalls skyttere fra de lokale skytterlagene Mandal-, Holum- og Grindølen skytterlag deltok og flere stakk seg fram i baneåpningen. I klassen for veteraner over 55 år ble det bronseplass til Tor Fasseland fra Mandal skytterlag og i en annen veteranklasse, klassen for veteraner over 73 år, klinket Karsten Valand fra Grindølen skytterlag til med 350 poeng og vant.
Blant ungdomsskytterne endte det i rekruttklassen (11-13 år) med sølvplass til Mina Wårøy Møll fra Holum skytterlag med 341 poeng, og fjerdeplass til Mads Langfjord fra Mandal skytterlag med 337 poeng -i sitt første utendørs banestevne.
Innsendt av Sverre Jacobsen
Vårstevnet 2018, Imenes Skytterlag
Mesterskap
Klasse 3-5: | ||
---|---|---|
Navn | Skytterlag | Poeng |
1. Kenneth Stubstad | Mandal | 346 |
2. Peter Sørli | Søgne | 345 |
3. Arnfinn Bakkevoll | Søgne | 345 |
4. Kåre G. Brekke | Greipstad | 345 |
5. Geir Atle Metveit | Imenes | 344 |
5. Kim Johan Vemmelvik | Kristiansand og Omegn | 344 |
7. Anders Edvin Gusdal | Imenes | 343 |
8. Wenke Blien | Flikka | 343 |
9. May Elin Frøyland | Lyngdal | 342 |
10. Runar Tveito | Lunde | 342 |
11. Inge Hvitås | Sauherad | 341 |
12. Steinar Skoland | Lyngdal | 341 |
13. Torgeir Jåtun | Greipstad | 340 |
14. Ingeborg Rosøy | Heim/Hemne | 340 |
15. Helene Storenes | Imenes | 340 |
16. Trygve Borgen | Sande | 339 |
17. Tor Harald Lund | Søgne | 339 |
18. Trygve Thaule | Rise og Løddesøl | 338 |
19. Helena Metveit | Imenes | 337 |
20. Bjørn Tore Beisland | Imenes | 337 |
21. Christopher Haddal | Flikka | 336 |
22. Tom Nyhaven | Søgne | 335 |
23. Einar Tunheim | Hå | 335 |
24. Gunnar Hølland Solvik | Vegårshei | 334 |
25. Cecilie Vemmelvik | Kristiansand og Omegn | 333 |
26. Stein Taanevig | Mandal | 333 |
27. Anja Karine Bjørnsen | Drangedal | 333 |
28. Arild Valand | Mandal | 333 |
29. Håvard Forsdal | Rise og Løddesøl | 333 |
30. Per Kristian Aas | Lunde | 333 |
31. Marius Rinde | Farsund | 332 |
32. Alvilde Røiseland | Holum | 331 |
33. Knut Martin Hølland Solvik | Vegårshei | 330 |
34. Nina Vatne Alfsen | Vegårshei | 330 |
35. Ole Nikolai Rydningen | Rise og Løddesøl | 330 |
36. Kenneth Rakkestad | Vennesla | 329 |
37. Arne Hægestøyl | Dølemo | 329 |
38. Bjørn Bjellerås | Imenes | 328 |
39. Ole Håkon Eidså | Greipstad | 327 |
40. Guttorm Søndeled | Søndeled | 327 |
41. Karl Haslestad | Ugland | 326 |
42. Kjetil jr. Igland | Imenes | 326 |
43. Ørjan Metveit | Imenes | 325 |
44. Kåre Vidringstad | Lyngdal | 324 |
45. Johan Sørli | Greipstad | 324 |
46. Bjørn Vidringstad | Lyngdal | 321 |
47. Jan Dalene | Kristiansand og Omegn | 321 |
48. Bjørn Mølland | Greipstad | 319 |
49. Leif Atle Beisland | Imenes | 317 |
50. Sindre Tunheim | Imenes | 317 |
51. Tor Henning Post | Ugland | 316 |
52. Johan Morka | Ugland | 315 |
53. Svein Jåtun | Greipstad | 311 |
54. Maren Hølland Solvik | Vegårshei | 300 |
55. Siv Tone Rossevatn | Øvre Eiken | 296 |
56. Mette Elisabeth Finnestad | Søgne | 234 |
57. Kristian Fjellheim Bakke | Sannidal | 233 |
58. Ingvald Førde Ekra | Imenes | 231 |
59. Alf Kristian Alfsen | Vegårshei | 223 |
60. Jon F. Valbø | Sannidal | 223. |
V55: | ||
Navn | Skytterlag | Poeng |
1. Anders Metveit | Imenes | 344 |
2. Georg Gulbrandsen | Dølemo | 343 |
3. Tor Fasseland | Mandal | 340 |
4. Folke Helle | Finnøy | 337 |
5. Lars Esse | Bamble | 336 |
6. Stein Feyling Østbøll | Birkenes | 334 |
7. Oddvar Skov-Skov | Vennesla | 333 |
8. Arild Håkedal | Dølemo | 329 |
9. Arne Palerud | Drangedal | 329 |
10. Thor Vigre | Imenes | 326 |
11. Dagfinn Vemmelvik | Greipstad | 323 |
12. Jacob Olimstad | Vegårshei | 238. |
J 16-17 år: | ||
Navn | Skytterlag | Poeng |
1. Andreas Finnestad Lund | Søgne | 348 |
2. Leif Sindre Modalsli Kongevold | Flikka | 346 |
3. Kjetil Fjellheim | Sannidal | 345 |
4. Thomas Munch-Olsen | Vegårshei | 344 |
5. Fredrik Stubstad | Mandal | 339 |
6. Magnus Johannessen | Søgne | 338 |
7. Tor Christian Mathisen | Bamble | 325 |
8. Lars Rakkestad | Vennesla | 324 |
ER 14-15 år: | ||
Navn | Skytterlag | Poeng |
1. Caroline Finnestad Lund | Søgne | 350 |
1. Amalie Sagemoen | Ugland | 350 |
3. Benjamin Langenes Nyhaven | Søgne | 350 |
4. Kristian Storenes | Imenes | 349 |
5. Vegard Knutson | Imenes | 348 |
6. Marianne Rossevatn | Øvre Eiken | 345 |
7. Daniel Dølemo | Imenes | 338 |
8. Markus Gauslå | Froland | 330 |
R 11-13 år: | ||
Navn | Skytterlag | Poeng |
1. Martin Ødegård | Greipstad | 349 |
2. Mina Wårøy Møll | Holum | 341 |
3. Joar Vetle Modalsli Kongevold | Flikka | 340 |
4. Mats Langfjord | Mandal | 337 |
5. Svein Christian Mathisen | Bamble | 336 |
6. Sander Emil Ånonsen | Froland | 335 |
7. Jonas Skajå Olimstad | Froland | 334 |
8. Vemund Kristoffer Paul | Imenes | 331 |
9. Tor Emil Vimme | Froland | 326 |
10. Viktoria Haga Øvrevik | Gann | 325 |
11. Henning Stien Nordbø | Kristiansand og Omegn | 324 |
12. Jakob Hesthag | Ugland | 307 |
13. Emil Langenes Nyhaven | Søgne | 226 |
V65: | ||
Navn | Skytterlag | Poeng |
1. Nils Seldal | Klepp | 350 |
2. Jostein Myklebust | Klepp | 349 |
3. Nils Haugaas | Froland | 349 |
4. Per Torleiv Tveiten | Bykle | 348 |
5. Thor Høgsveen | Porsgrunds | 348 |
6. Magne Rike | Froland | 348 |
7. Olav Anders Olstad | Dølemo | 345 |
8. Ole Kr. Nyhus | Øyfjell | 344 |
9. Jan Tore Rogn | Bamble | 343 |
10. Dag Skarpodde | Drangedal | 343 |
11. Arnfinn Pedersen | Froland | 340 |
12. Per Åge Grøsle | Imenes | 340 |
13. Hans Petter Øverbø | Siljan | 339 |
14. Per A. Pedersen | Kristiansand og Omegn | 338 |
15. Odd Hesthag | Ugland | 334 |
16. Arnfinn Nordbø | Kristiansand og Omegn | 329 |
17. Dagfinn Olsen | Froland | 243 |
18. Hallgeir Igland | Imenes | 239 |
19. Steinar Mandt | Øyfjell | 235 |
V73: | ||
Navn | Skytterlag | Poeng |
1. Karsten Valand | Grindølen | 350 |
2. Ivar Omdal | Vennesla | 349 |
3. Halvar Austvoll | Klepp | 349 |
4. Åge Tvermyr | Froland | 349 |
5. Harald Jensen | Lyngdal | 348 |
6. Harald Englund | Søgne | 348 |
7. Torjus Ågedal | Grindølen | 348 |
8. Gunnar Torstein Olsen | Løveid | 347 |
9. Åsmund Idland | Gjesdal | 346 |
10. Ingvar Aarhus | Greipstad | 345 |
11. John Løland | Birkenes | 345 |
12. Bjørn Bakken | Siljan | 344 |
13. Tore Allum | Siljan | 344 |
14. Aslak Lonebu | Imenes | 344 |
15. Willy Krafft | Løveid | 343 |
16. Paul Notto Mikkelsen | Imenes | 337 |
17. Thomas Ivar Sundtjønn | Herefoss | 336 |
18. Johan Sandland | Imenes | 329 |
19. Oddbjørn Larsen | Torridal | 245 |
20. Sverre Vidringstad | Kristiansand og Omegn | 244 |
Klasse 2: | ||
Navn | Skytterlag | Poeng |
1. Silje Metveit | Imenes | 336 |
2. Kirsten Sørli | Greipstad | 333 |
3. Hjørdis Skarmyr | Rise og Løddesøl | 330 |
4. Ådne Jenssen | Mandal | 324 |
5. Kåre Bjørn Morka | Ugland | 324 |
6. Tom Landås | Imenes | 323 |
7. Gro Suvatne | Greipstad | 319 |
8. Kari Jørgensen | Imenes | 318 |
9. Jacob Andre Torgersen | Ugland | 317 |
10. Hans Tore Gauslå | Froland | 234 |
11. Tallak Askland | Dølemo | 225 |
EJ 18 år: | ||
Navn | Skytterlag | Poeng |
1. Jørand Aas | Lunde | 345 |
Klasse 1: | ||
Navn | Skytterlag | Poeng |
1. Silje Sørby | Froland | 242 |
2. Nina Nicole Woodward | Herefoss | 220 |
3. Jan Otto Jakobsen | Greipstad | 218 |
4. Yngve Wehus | Rise og Løddesøl | 206 |
NU -15 år: | ||
Navn | Skytterlag | |
1. Birk Finstad | Greipstad | |
1. Ole Homdrom | Imenes | |
1. Håvard Lilleholt | Imenes | |
1. Joachim Morka | Ugland | |
1. Tim Orian Nilsen | Froland | |
1. Emil Alexander Rom | Imenes | |
1. Christoffer Skarmyr Pedersen | Rise og Løddesøl | |
1. Endre Wold Moen | Imenes |